Własny dom to marzenie wielu ludzi.

Własny dom to marzenie wielu ludzi. Z całą pewnością w wyobrażeniach stanowi on miejsce niemal idealne – przestronne i pięknie urządzone; umożliwiające wyjątkowy wypoczynek i relaks w wolnych chwilach. Nie da się ukryć, że w domu mieszka się zupełnie inaczej niż chociażby w bloku – kto raz zaznał uroków posiadania domu, raczej nie będzie chciał wrócić do ciasnych blokowych wnętrz.

Aby dom faktycznie stanowił oazę dla ducha i ciała, należy kompleksowo przemyśleć każdy jego element. Projektowanie domu wcale nie należy do łatwych zadań – często nawet dla doświadczonych osób stanowi to spore wyzwanie. Na samopoczucie przyszłych mieszkańców nieruchomości może wpływać wszystko: układ pomieszczeń, ich wielkość, wyposażenie, kolorystyka ścian. Aby domownicy byli w pełni zadowoleni, cały dom powinien zostać zaprojektowany zgodnie z ich gustem.

projektowanie domu to ciężka i wieloetapowa praca. Jeśli nie posiadamy w tej dziedzinie doświadczenia, nie warto porywać się na tworzenie projektu samodzielnie. Lepiej jest zlecić to zadanie doświadczonemu architektowi, który przeprowadzi nas przez kolejne etapy pracy. Na samym początku fachowiec z pewnością wybada dokładnie preferencje i gust przyszłych mieszkańców domu, a następnie uwzględni w planach ich oczekiwania. Podczas projektowania architekt powinien wziąć pod uwagę również osobowość klientów, oraz ich ulubione sposoby spędzania wolnego czasu. Te kwestie mogą mieć kluczowy wpływ na przyszły układ pomieszczeń.

Dobry projekt powinien być nie tylko piękny, ale przede wszystkim funkcjonalny.

Po długich rozmowach rozpoczyna się właściwe projektowanie domu. Na tym etapie architekt wykona rysunki, szkice i plany. W ofercie firm zajmujących się projektowaniem często znajdują się również wizualizacje, które w sposób przystępny dla klienta przedstawiają wygląd pomieszczeń, z uwzględnieniem kolorystyki, wyposażenia oraz dodatków. Jeśli projekty będą zgodne z oczekiwaniami, zostaną zatwierdzone, a następnie przekazane w ręce odpowiedniej firmy budowlanej.