Sposób na skórę bez skazy – peeling chemiczny

Tylko nieliczne osoby nie mają problemów z cerą, większość osób cierpli na różnego rodzaju dolegliwości, które wymagają starannej pielęgnacji i różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Sposobem na pozbycie się w skuteczny i bezpieczny sposób wielu niedoskonałości jest peeling chemiczny, który korzystając z najnowszych technologii w dziedzinie kosmetologii, gwarantuje efekty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów

Możliwości jakie daje zabieg peelingu

Zabieg kosmetyczny jakim jest peeling chemiczny pomaga w walce z trądzikiem. Jest on skuteczny, ponieważ złuszczający się naskórek daje możliwość odblokowania porów, które dużo łatwiej oczyścić. Również po takim zabiegu usunięcie zaskórników jest także o wiele łatwiejsze. Ponadto niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że usunięcie martwego naskórka powoduje zmniejszenie stanu zapalnego oraz reguluje wydzielanie łojotoku. Peeling niewątpliwie zwiększa skuteczność działania środków farmakologicznych.

Peeling chemiczny to również znakomity sposób na pozbycie się przedrwień, które pojawiają się na twarzy bez względu na wiek. Przyczyną pojawiających się zmian na twarzy są różnego typu zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, ale również przed nadmierne wystawianie twarzy na promienie słoneczne. Do innych zalet tego zabiegu należy likwidacja zmarszczek, a w każdym razie ich widoczne zmniejszenie. Redukcja zmarszczek to efekt stosowania kwasów owocowych połączonych z dużym stężeniem kwasu ferulowego.

Po zabiegu należy zadbać o cerę, gdyż ta przez około trzy tygodnie pozostaje zaczerwieniona. Ponadto przez dwa dni po zabiegu intensywnie się łuszczy, proces ten ma być naturalny i w żadnym razie nie można go blokować czy przyspieszać. W okresie rekonwalescencji po peelingu powinno się zatroszczyć o odpowiednią pielęgnację skóry, specjalnymi specyfikami, które na pewno zaleci osoba, która zabieg peelingu chemicznego wykona. Warto pamiętać, że oczyszczona skóra jest bardziej podatna na działanie kosmetyków, co jest niewątpliwym plusem.