Portfel bitcoin – jak z niego korzystać?

Prowadząc portfel bitcoin https://coinroom.com/ pamiętaj o bezpieczeństwie. Dokonuj tylko sprawdzonych transakcji. Ponadto, nigdy nie udostępniaj swego kodu prywatnego osobom trzecim. Jeżeli zaś korzystasz z standardowego klienta Bitcoin oraz portfela na swoim komputerze, to staraj się odłączać go od sieci, kiedy już z niego nie korzystasz. Do tego istnieje także opcja zabezpieczenia dostępu dla Twojego portfela hasłem. Z kolei bardzo bezpieczną formą staje się przechowywanie portfela np. w serwisach on-line. Jest to bowiem aktualnie chyba najwygodniejsza oraz najbardziej elastyczna forma zarządzania swoimi Bitcoinami.
A co z kolei trzeba wiedzieć głównie o tradycyjnym portfelu, który instalujesz na swoim komputerze? Aktualnie jednym z tych najpopularniejszych metod zarządzania Bitcoinami, jest właśnie założenie e-portfela. Na rynku można znaleźć całkiem pokaźne grono wśród najbardziej zaufanych aplikacji służących do obsługi portfela. Często są to zupełnie darmowi (czyli nie płacisz prowizji za przelew) oraz bardzo bezpieczni klienci Bitcoin on-line. Operatorzy gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez najpopularniejszy dzisiaj standard zabezpieczenia AES – czyli w skrócie, dotyczy to jak najlepszego szyfrowania transakcji. Portfel bitcoin głównie daje Ci bardzo duże oraz bezpłatne opcje zarządzania swymi wirtualnymi finansami. A zatem możesz np. chcieć potwierdzenia dokonania przelewu sms-em albo mailem, a także masz opcję importowania oraz eksportowania klucza prywatnego oraz przede wszystkim co ważne – możesz stworzyć kopie zapasowe, co z kolei znakomicie sprawdza się w sytuacji dokonywania większej ilości operacji.
A zatem w praktyce, aplikacje takie nie różnią się niczym od tych najlepszych systemów bankowości elektronicznej. Mają jednak co ważne nad nimi sporą przewagę – są darmowe oraz anonimowe. Bo właśnie klient Bitcoin nie będzie wymagał od Ciebie Twoich danych osobowych, m.in. takich jak PESEL lub data urodzenia. A trzeba przyznać że jest to duże ułatwienie oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Ponadto, rejestracja trwa tylko kilka chwil, natomiast po nich stajesz się już zarządcą swojej wirtualnej waluty. Jeżeli w takim przypadku zamierzasz zacząć swoją przygodę z Bitcoinem, to powinieneś/aś swoje pierwsze kroki skierować na stronę Bitcoin oraz założyć swój portfel bitcoin.