Pierwszy raz jedziemy na kwatere

Wakacje w Zakopanym są drogie, i nie jest to dla nikogo niespodzianka. Niezwykle popularne miasto, piękne widoki, wiele atrakcji i sposobności do aktywnego spędzania czasu. Dlatego też najczęściej wybieraną formą noclegu są pokoje w zakopanem, gdzie za kilkadziesiąt złotych za dobę można wypocząć, spędzić czas lub po prostu przetrzymać swoje rzeczy w czasie długich, pieszych wędrówek. Wielu turystów chcąc mocno obciąć koszty zwiazane z noclegiem, wybiera pokoje w zakopanem, które posiadają obniżony standard, nie zajdują się w centrum i dzięki temu ich cena jest jeszcze dodatkowo niższa. Jeżeli pierwszy raz wybieramy się w góry do tego rodzaju noclegu możemy nie wiedzieć do końca czego się spodziewać, nawet wtedy, gdy widzieliśmy zdjęcia samego pokoju, a właściciel telefonicznie potwierdził to, jak wygląda jego wyposażenie.

Można mieć oczywistą pewność, że jeżeli chodzi o pokoje w zakopanem tego rodzaju, to łazienka będzie znajdowała się na zewnątrz, a jej stan nie będzie zachwycającym widokiem. Jednak najważniejsze jest to, aby faktycznie była czysta oraz zapewniała minimum prywatności, chociaż łazienki bez zamka lub z niedziałającą klamką również się zdarzały. W pokoju na pewno zastaniemy łóżko oraz kilka prostych, ale funkcjonalnych mebli, jak np. krzesło, niewielka komoda oraz biurko. Obecnie dość popularnym standardem jest również czajnik elektryczny, nawet wtedy, kiedy w pokoju nie ma nawet prowizorycznego aneksu kuchennego. Z pewnością w pokojach nie wolno będzie palić, zarówno ze względu na komfort wszystkich gości oraz zasady bezpieczeństwa panujące w domostwach, które w całości zbudowane są z drewna.

Najczęściej dostaniemy klucz do naszego pokoju i będziemy mogli dowolnie nim dysponować, chociaż niemile widziani będą dodatkowi goście zostający na noc. Dlatego też, jeżeli planujemy spotkać się ze znajomymi, a tym bardziej zaprosić ich do siebie, warto zgłosić to gospodarzowi. Podobnie, jeżeli będziemy chcieli aby ktoś został z nami na noc, po uiszczeniu drobnej opłaty nie powinno być z tym problemu.