Kompleksowe usługi przy tłoczeniu płyt

Najlepiej kiedy to tłoczenie płyt okazuje się też szeregiem usług, które możemy nazwać kompleksowymi. Wówczas to zaczyna się od powstawania, płyty, drukowania jej powierzchni, aż po pakowanie i foliowanie. Wtedy to przykładowo tłoczenie DVD okazuje się procesem, który to polega na poszczególnych etapach. Dobrze prosperująca firma potrafi w ciągu jednego dnia wyprodukować kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy płyt określonego formatu. Warto tu wspomnieć, iż tłoczenie DVD jest nieco bardziej czasochłonnym przedsięwzięciem, niż ten sam proces produkcyjny dotyczący płyt CD. Jedną z istotnych tu różnic mamy przy ilości warstw, gdyż niekiedy w DVD mamy dwie strony. Mimo to tłoczenie DVD to zadanie sprawne a to za sprawą maszyn, które to wytwarzają wspomniane tu nośniki optyczne. Wiadomym jest, że są to urządzenia specjalistyczne, nowoczesne, a dodatkowo używa się też zawansowanych oprogramowań.

Dodatkowe przedsięwzięcia

Możemy tu tak na dobrą sprawę powiedzieć, że tłoczenie i cała reszta produkcji odbywa się w tak zwanym parku maszynowym, przy wykorzystaniu specjalnie odwzorowanej matrycy.

Kompleksowa praca obejmuje tu między innymi:

– tłoczenie płyt

– nanoszenie nadruku

– pakowanie produktu

– foliowanie opakowania

Tu oczywiście do klienta nie trafi towar wadliwy. Co do konkretnego nadruku, to ten odnosi się tutaj do nazwy i logo producenta, oraz pojemności nośnika. W zasadzie mówimy o płytach czystych przeznaczonych do nagrania.

Co ciekawe te najbardziej profesjonalne firmy mogą także realizować konkretne zamówienia, na nagrywanie płyt. Możemy tu na przykład mówić o produkcji skierowanej do osób niewidomych, lub niedowidzących, dla których to przykładowo audiobooki są jedyną formą, z jakiej to często korzystają.

To jednak nie wszystko, gdyż tłoczenie dvd istnieje też szansa na tworzenie nadruków Braille’a. Z tego wynika, że tłoczenie płyt chociaż odnosi się wyłącznie do produkcji płyt, to jednak często też przewidziane są dodatkowe prace i rozwiązania. Płyty takie mogą wówczas trafić tak do konkretnego klienta, jak i do sklepu. Często mówimy tutaj o konkretnej realizacji na zamówienie. W Polsce mamy wiele firm trudniących się właśnie kompleksową realizacją zleceń tak dotyczących tłoczenia płyt, jak i usługami powiązanymi.