Gatunki drewna

Drewno na opał trzeba zakupić jeszcze przed zimą. Najlepiej skorzystać z takiej opcji jak trak przewoźny i kupić najlepszy gatunek drewna. Najlepszym opałem do jest drewno liściaste takie jak grab, jesion, brzoza oraz dąb. Pali się ono spokojnie i równomiernie. Oczywiście można również palić także drewnem iglastym. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż drewno takie dość mocno strzela i zawiera duże ilości żywicy, które podczas spalania zanieczyszczają palenisko i komin, który później trzeba czyścić bardzo często. Drewno powinno być odpowiednio wysuszone. Oznacza to, że drewno do kominka należy sezonować przez około piętnaście miesięcy.

Lakierowane sklejki lub belki się nie nadają.

Zalecane jest spalanie drewna o wilgotności do maksymalnie dwudziestu procent wilgotności oraz okresie suszenia do maksymalnie dwóch lat. Maksymalną wydajność i długą żywotność kotła zapewni spalanie drewna, które było suszone przynajmniej około dwa lata. Wtedy najlepiej się pali i jest najbardziej wydajny. Świeże drewno ma bardzo małą wartość grzewczą, źle się pali, bardzo dymi i zdecydowanie skraca żywotność kotła i komina. Wydajność kotła spada na pięćdziesiąt możliwości a zużycie paliwa wzrasta dwa razy. Skorzystaj z usługi trak przewoźny i kup najlepsze drewno opałowe jakie znajdziesz. Właściciele rozmaitych kominków chętnie i bardzo często palą takim rodzajem drewna jak buk. Jest bardzo twardy, pali się długo i daje dużo ciepła, bo jest drewnem bardzo mocno kalorycznym. Pierwszą pozycję w tabeli ciepła dawanego przez drewno z jednego decymetra sześciennego zajmuje także grab. Na kolejnych miejscach są między innymi dąb, jesion, klon, brzoza, wiąz, buk, wierzba, jodła, olcha, modrzew, osika oraz lipa i topola, które dostarczają zaledwie połowę tej energii, którą uzyskać pozwala grab.

Skorzystaj z takiej usługi jak trak przewoźny i kup najlepszego gatunku drewno. Jeśli masz w domu kominek sam wiesz jak przyjemnie jest przy nim posiedzieć w chłodne jesienne i mroźne zimowe wieczory. Jeśli chcesz palić drewnem wybierz najlepsze.