Choroba nie wybiera

Osoby chorujące na cukrzycę typu 1, nie mają łatwego życia. Konieczność przyjmowania stałych zastrzyków z insuliny nie jest zbyt zachęcająca, zwłaszcza że tylko w taki sposób możemy normalnie leczyć taką dolegliwość. Mimo to nie jesteśmy w stanie, osiągnąć odpowiedniego wynika normo-glikemii dlatego zabieg insulinoterapii rozwiązuje problem jedynie na chwilę. Na szczęście dzisiaj istnieją inne rozwiązania takie jak przeszczepienie trzustki. Do takiego specjalistycznego zabiegu kierowane są osoby, który są w stanie spełnić określone kryteria. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to możemy skorzystać z jakiej metody leczenia. Wtedy jest gwarancja, że przeszczepienie trzustki okaże się skutecznie, co podniesie skuteczność takiego leczenia.

Przeszczep to zabieg

Pamiętajmy, że tego typu przeszczepy należą do bardzo trudnych zabiegów operacyjnych. Uczestniczyć w nich muszą lekarze różnych specjalizacji, ponieważ tylko w ten sposób mamy pewność, że zajmą się nami prawdziwi specjaliści. Oczywiście takie rozwiązanie jak przeszczepienie trzustki pozwala uniknąć ciągłego przyjmowania insuliny jako środka zastępczego. Zabieg musi być wykonany po licznych konsultacjach. Czekanie na zabieg to druga strona medalu. Dlatego zazwyczaj pacjentom proponuje się przeszczep trzustki i nerki, ponieważ wtedy zwiększa się jednocześnie skuteczność takiego przeszczepu. Pamiętajmy, że ilość rozwiązań jest naprawdę duża. przeszczepienie trzustki to możliwość normalnej pracy organu co pozwala na prawidłową redukcję cukru w organizmie.

Skuteczność i nowe życie

Tak więc takie rozwiązania posiadają dużą skuteczność. Brak konieczności przyjmowania insuliny oraz korzystania z dializ pozwala na lepsze życie pacjenta. Nie trzeba oczyszczać żadnych toksyn z organizmu. Sprawny narząd, radzi sobie z tym wszystkim sam. Zmniejsza to również konieczność stosowania dodatkowych leków, ponieważ przeszczep trzustki potrafi bardzo dobrze dopasować się do biorcy. Leki immunosupresyjne są jednak wymagane, ponieważ tkanki obce muszą się dobrze